wt.. wrz 27th, 2022

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 jakości ciekawego zakładu.
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Prawie niemożliwe jest myślenie o pamięci masowej i odzyskiwaniu danych bez uwzględnienia koncepcji odzyskiwania danych z macierzy RAID. RAID to akronim oznaczający redundantną, arduit-able storage i najważniejszy składnik całej technologii SAN (Network Attached Storage). Odporność sieci na awarie jest uzależniona od dostępności kopii zapasowych danych. W przypadku awarii pamięci masowej, dane nie tylko zostaną zniszczone, ale również utracone zostaną wszystkie ważne aplikacje biznesowe.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 w pomocne panaceum.

Istnieje wiele sposobów, w jaki awaria pamięci masowej może wpłynąć na działalność firmy. Będziesz musiał znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu, które ma możliwość wykonywania odzyskiwania macierzy RAID w taki sposób, aby zminimalizować utratę krytycznych aplikacji. Na przykład, co by się stało, gdyby doszło do awarii dysków w macierzy raid 0 i raid 1? W obu przypadkach wymagana byłaby inna metoda odzyskiwania danych. Rozwiązania dostępne obecnie na rynku są w stanie wykonać odzyskiwanie zarówno w przypadku awarii w macierzyraid 0, jak iraid 1.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID komu można zaufać takie zlecenie.

W tym artykule pokażę jak odzyskać pliki z awarii RAID zarówno w przypadku awarii raidu w przypadku awarii raidu w przypadku awarii logicznej. To jest mój ulubiony przykład rzeczywistej próby odzyskania danych przeprowadzonej w naszym biurze. Oto e-mail wysłany przez nasz dział IT do pracowników z prośbą o przetestowanie naszych nowych macierzy RAID. W e-mailu podano przedział czasowy, w którym należy przeprowadzić test; najdalej pierwszego dnia.

Przywracanie danych z macierzy RAID zawodowy obsługa.

Mieliśmy dwa dni na rozwiązanie problemu. Najpierw spróbowaliśmy odtworzyć macierz RAID. Udało się, ale problem polegał na tym, że odbudowa nie powiodła się. Byliśmy więc zmuszeni zaryzykować i spróbować innego rozwiązania problemu.

Pierwszym rozwiązaniem było umieszczenie wszystkich danych na płycie DVD-rom DVD i użycie DVD-RW do tworzenia kopii zapasowych danych. To zadziałało, ale nie udało się przechwycić danych, które zostały utracone z powodu awarii RAID. W związku z tym, dane były bezużyteczne.

Drugą opcją było utworzenie kopii odzyskanych danych z macierzy RAID na inny dysk. Udało się to zrobić z powodzeniem. Ten drugi dysk mógł być skonfigurowany tak, aby kopia macierzy RAID nie uległa awarii. Jednak stworzenie kopii jest bardzo kosztowne, koszt stworzenia kopii wyniósłby więcej niż to, co zapłaciliśmy za oryginalny komputer.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 wizytówki zbawiennego serwisu.

Doszliśmy więc do wniosku, że nie mamy wyboru i musimy zniszczyć macierz RAID. Skontaktowaliśmy się z lokalną firmą zajmującą się odzyskiwaniem danych i zapytaliśmy ich, czy mogliby odzyskać dane z naszego starego komputera. Odpowiedzieli, że postarają się to zrobić jak najlepiej, ale zajęło im to dużo czasu. Nie mieliśmy zbyt wiele szczęścia próbując znaleźć dane na własną rękę, nawet po spędzeniu godzin na przeszukiwaniu Internetu w poszukiwaniu odpowiednich informacji. W końcu udało nam się znaleźć jakieś istotne materiały na jednym z forów poświęconych odzyskiwaniu plików.

Naszą trzecią opcją było kupienie innego komputera. Ten komputer był właściwie nowy; był to laptop, który niedawno kupiliśmy. Na tym drugim komputerze byliśmy w stanie uruchomić oprogramowanie Raid Manager i przywrócić wszystkie pliki ze starego komputera. Jednak cały proces zajął nam tylko około piętnastu minut, mimo że laptop był przez większość czasu bezczynny. Udało nam się odzyskać wszystkie ważne dane, w tym oryginalne dyski instalacyjne dla Raid na laptopie, na których zapisane były wszystkie ustawienia i skrypty potrzebne do prawidłowego działania oprogramowania.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.